ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Montaż – rolety naokienne R113-114

Typ R113- 114

 

 

Zestawienie elementów montażowych

1L – końcówka lewa
1P – końcówka prawa
2. – podkładki
3. – wkręty mocujące
4. – zaślepki
5. – boczne listwy maskujące

UWAGA:Podkładki dystansowe (2) należy stosować koniecznie do rolet wykonanych z materiałów zaciemniających, lub z warstwą aluminium w celu zapewnienia właściwej cyrkulacji gorącego powietrza oraz przy dużym kącie rozwarcia listwy przyszybowej (powyżej 1020) w celu jego niwelacji.

I. Montaż końcówek oraz montaż kasety

 

B – szerokość zamówieniowa
H – wysokość zamówieniowa

 

UWAGA: Przed zamontowaniem końcówek należy sprawdzić czy skrzydło okienne jest wypoziomowane. Jeżeli w pozycji zamkniętej skrzydło okienne nie jest w poziomie, należy przeprowadzić regulację na jego zawiasach lub skorygować ustawienie końcówek rolety, tak aby po zamontowaniu roleta była wypoziomowana.

Za pomocą wkrętów mocujących – w uprzednio zaznaczonych miejscach – przykręcić końcówki rolety do listwy przyszybowej, a następnie wsunąć kasetę rolety z zamontowaną rurą nawojową w prowadnice końcówek i docisnąć ją w kierunku szyby, aż do zatrzaśnięcia się jej w końcówkach.

Dokręcić wkręty blokujące w obu końcówkach rolety a następnie na dolne otwory założyć zaślepki

 

II. Montaż bocznych listew maskujących

 

Przed przyklejeniem bocznych listew maskujących należy miejsca gdzie mają być one klejone dokładnie odczyścić z tłuszczu i innych zabrudzeń, stosując ogólnodostępne preparaty takie jak denaturat lub benzyna ekstrakcyjna.

Następnie należy ustalić o jaką długość boczne listwy przyszybowe są dłuższe od prześwitu pozostałego po zamontowaniu rolety, mierzonego od dolnej krawędzi kasety do górnej krawędzi dolnej listwy przyszybowej ( wymiar “X” na rysunku poniżej) i na taki wymiar należy dokonać podcięcia w dolnych częściach obu bocznych listew maskujących ( z przeciwnej strony niż umieszczona fabrycznie dwustronna taśma klejąca)

 

 

III. Montaż bocznego wpięcia (opcja)

 

W przypadku zastosowania mechanizmu bez sprzęgła samohamownego na bocznej listwie maskującej należy przykręcić stoper boczny blokujący łańcuszek w żądanym położeniu.

 

IV. Ustalenie maksymalnej długości rozwijania rolety

 

W celu ustalenia maksymalnej długości rolety należy ją rozwinąć pociągając za łańcuszek napędowy, tak aby materiał w dolnym położeniu był cały czas naprężony przez dolną listwę obciążającą, a następnie na łańcuszek wcisnąć stoper blokujący, powyżej pierwszego koralika wystającego z kasety od czoła rolety.