ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Montaż – rolety classic T10, T20, T30

Montaż rolet

Typ T 10 , T 20 , T 30

 

Montaż wsporników rolety

Montaż rolet Typ T 10, T 20, T 30 rozpoczynamy od zamontowania wsporników rolety. Powinny być one zamontowane z luzem ok. 2 mm w stosunku do całkowitej szerokości rury nawojowej wraz z końcówkami : kółkiem napędowym lub sprężyną oraz łożyskiem przeciwległym.

UWAGA: Wsporniki muszą być po zamontowaniu dokładnie wypoziomowane, gdyż w przeciwnym przypadku roleta będzie się krzywo nawijała.  

 

Montaż rury nawojowej i sprawdzenie rolety Typ T 10

Przed montażem rury nawojowej na wspornikach należy ustawić łańcuszek obsługowy tak aby złączka łańcuszka znajdowała się z tyłu kółka napędowego – przy zwiniętej rolecie.

Następnie wpinamy rurę nawojową w uprzednio zamontowane wsporniki, zaczynając od strony- po której zamontowane jest kółko napędowe (1), a następnie naciskając języczek blokujący na łożysku przeciwległym wsuwamy drugi koniec rolety na hak wspornika (2), aż do zablokowania się łożyska na wsporniku.

W celu ustalenia maksymalnej długości rolety należy ją rozwinąć pociągając za łańcuszek napędowy, a następnie na łańcuszek wcisnąć stoper blokujący, powyżej pierwszego koralika wystającego z kółka napędowego od czoła rolety.

UWAGA: Przy maksymalnie rozwiniętej rolecie na rurze musi pozostać minimum półtora pełnego zwoju materiału – gdyż w przeciwnym przypadku materiał może odkleić się od rury !

Jeżeli roleta wyposażona jest w linki boczne lub jest montowana bezpośrednio na oknie za pomocą uchwytów zaciskowych należy zastosować się do osobnej instrukcji “Linki, prowadnice, uchwyty zaciskowe”


Montaż rury nawojowej i sprawdzenie rolety Typ T 20

Przed montażem rury nawojowej na wspornikach należy założyć na nie plastikowe osłonki.

 Następnie wpinamy rurę nawojową w uprzednio zamontowane wsporniki, zaczynając od lewej strony- po której zamontowana jest sprężyna (1), a następnie naciskając języczek blokujący na łożysku przeciwległym wsuwamy drugi koniec rolety na hak wspornika (2), aż do zablokowania się łożyska na wsporniku.

Roletę obsługuje się poprzez pociągnięcie sznurka na listwie dolnej. W celu zablokowania rolety w żądanym położeniu należy zatrzymać roletę i puścić sznurek obsługowy przy zablokowanej sprężynie tj. w momencie gdy poczujemy że sprężyna nie ciągnie materiału ku górze. Aby roletę odblokować należy delikatnie pociągnąć sznurek obsługowy ku dołowi, a następnie, gdy poczujemy że sprężyna ciągnie materiał ku górze – przytrzymując sznurek obsługowy ,pozwolić materiałowi samoczynnie zwinąć się na rurę.

UWAGA: Nigdy nie należy puszczać sznurka obsługowego przed zablokowaniem się mechanizmu sprężynowego, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu !

 

Montaż rury nawojowej i zaczepów bocznych rolety Typ T 30

UWAGA: Nie należy wyciągać łańcuszka blokującego sprężynę oraz odwijać banderoli zabezpieczającej materiał przed zamontowaniem rury nawojowej na wspornikach rolety.

Montaż rury nawojowej rozpoczynamy od lewej strony- po której zamontowana jest sprężyna (1), a następnie naciskając języczek blokujący na łożysku przeciwległym wsuwamy drugi koniec rolety na hak wspornika (2), aż do zablokowania się łożyska na wsporniku. Po zablokowaniu rury nawojowej wyciągamy łańcuszek blokujący sprężynę, a następnie na wsporniki zakładamy osłonki maskujące i odwijamy banderole zabezpieczające materiał.

 

Montaż zaczepów bocznych rozpoczynamy od ustalenia ich położenia i rozmieszczenia ich w żądanych miejscach licujących z krawędzią rolety, po jednej dowolnie wybranej stronie rolety. Po ich przymocowaniu rozwijając roletę w każde wybrane uprzednio położenie , odznaczamy umiejscowienie zaczepu przeciwległego , uważając na to by tkanina była równomiernie naprężona po obu jej stronach, a następnie mocujemy je w tak oznaczonych punktach.

UWAGA: Przy maksymalnie rozwiniętej rolecie na rurze musi pozostać minimum półtora pełnego zwoju materiału – gdyż w przeciwnym przypadku materiał może odkleić się od rury !

Roletę zwijamy i rozwijamy trzymając ją za uchwyt na dolnej listwie. W celu jej zablokowania należy listwę dolną wpiąć w zaczepy boczne.

UWAGA: Nigdy nie należy puszczać uchwytu obsługowego przed zablokowaniem mechanizmu sprężynowego poprzez wpięcie listwy dolnej w zaczepy boczne, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu ! Należy uważać aby przy zwijaniu roleta była zawsze prosto prowadzona, gdyż w przeciwnym przypadku może dojść do zagięcia krawędzi materiału i w konsekwencji jego strzępienia !