ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Montaż – rolety naokienne R130-136

Typ R 130 / R 132 / R 136

 

 

Zestawienie elementów montażowych

 

1. – uchwyty
2. – gwoździe
3. – wkręty
4L. – blokada obciążnika lewa
4P. – blokada obciążnika prawa
5L. – zaczepy boczne lewe
5P. – zaczepy boczne prawe
1. – uchwyty
2. – gwoździe
3. – wkręty
5L. – zaczepy boczne lewe
5P. – zaczepy boczne prawe

 

1. – uchwyty
2. – gwoździe
3. – wkręty
6L. – prowadnice boczne lewe
6P. – prowadnice boczne prawe

 

I. Montaż uchwytów rolety

Montaż rolet Typ R 130 / R 132 / R 136 rozpoczynamy od zamontowania uchwytów rolety. Uchwyty powinny być dosunięte do górnej krawędzi wnęki przyszybowej i przybite za pomocą gwoździ po obu jej stronach, do ramy okiennej.

 UWAGA: Uchwyty muszą być wyprofilowane odpowiednio dla danego typu okna dachowego – w tym celu należy prawidłowo określić typ i rodzaj okna.

 

IIa. Montaż maskownicy rolety wraz z rurą nawojową

Przed montażem maskownicy z rurą nawojową w uchwytach rolety, należy wyciągnąć łańcuszek zabezpieczający sprężynę znajdujący się po lewej stronie rolety. Następnie wpinamy rurę nawojową z maskownicą w uprzednio zamontowane uchwyty i dociskamy ją w kierunku szyby, aż do jej zablokowania.

 UWAGA: w rolecie typ R 130 należy przed wyciągnięciem blokady chwycić ręką plastikową końcówkę, znajdującą się po stronie sprężyny i przytrzymując ją przy rurze nawojowej, nie puszczać, aż do wpięcia rolety w uchwyty.

 

IIb. Montaż blokad obciążnika

Przy roletach typ R 130 (oraz typ R 132 – tylko w przypadku, gdy materiał odwija się z tyłu rury nawojowej), aby zabezpieczyć roletę przed zbyt głębokim chowaniem się listwy końcowej, istnieje konieczność montażu blokad listwy obciążającej.

 

IIIa. Montaż zaczepów bocznych rolety R 130 i R 132

Montaż zaczepów bocznych rozpoczynamy od ustalenia ich położenia i rozmieszczenia ich w żądanych miejscach licujących z płaszczyzną odwijania się materiału rolety, po jednej dowolnie wybranej stronie. Po ich przymocowaniu rozwijając roletę w każde wybrane uprzednio położenie, odznaczamy umiejscowienie zaczepu przeciwległego, uważając na to by tkanina była równomiernie naprężona po obu jej stronach, a następnie mocujemy je w tak oznaczonych punktach.

Roletę zwijamy i rozwijamy trzymając ją za uchwyt na dolnej listwie. W celu jej zablokowania należy listwę dolną wpiąć w zaczepy boczne.

UWAGA: Nigdy nie należy puszczać uchwytu obsługowego przed zablokowaniem mechanizmu sprężynowego poprzez wpięcie listwy dolnej w zaczepy boczne, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu! Należy uważać, aby przy zwijaniu roleta była zawsze prosto prowadzona, gdyż w przeciwnym przypadku może dojść do zagięcia krawędzi materiału i w konsekwencji jego strzępienia!

 

IIIb. Montaż prowadnic bocznych rolety R 136

Przed zamontowaniem prowadnic bocznych należy przygotować w ich środkowej komorze otwory o średnicy 3-4 mm, rozmieszczone ok. 5- 10 cm od końców i po środku, ale nie rzadziej niż co 50 cm . Montaż rozpoczynamy od odwinięcia rolety na długość ok. 20 cm . Następnie wsuwamy prowadnicę na materiał, pamiętając że materiał na całej długości musi znajdować się w pierwszej komorze prowadnic, a krzywka znajdująca się na listwie dolnej musi znaleźć się w jej trzeciej komorze. Po umieszczeniu materiału w prowadnicy, opuszczamy ku dołowi listwę końcową i przytrzymując ją w tej pozycji delikatnie dosuwamy prowadnicę do góry, uważając, aby materiał i krzywka listwy końcowej nie wysunęły się z niej, po czym dosuwamy prowadnicę boczną do ramy i przykręcamy ją za pomocą wkrętów w miejscu uprzednio przygotowanych otworów. Tą samą operacją powtarzamy z druga prowadnicą.

Roletę zwijamy i rozwijamy trzymając ją za dolną listwę. W celu jej odblokowania należy listwę dolną opuścić ku dołowi i przytrzymując ją w tej pozycji, przesuwamy materiał na górę lub na dół. W żądanym położeniu zablokowujemy listwę dolną, podnosząc ją ku górze.

 UWAGA: Nigdy nie należy puszczać listwy dolnej przed jej zablokowaniem w prowadnicach, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu! Należy uważać, aby przy zwijaniu roleta była zawsze prosto prowadzona, gdyż w przeciwnym przypadku może dojść do wypadnięcia materiału z prowadnic i w konsekwencji do jego zagięcia i strzępienia!