ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Montaż – rolety classic T12-13, T21-23, T31-33

Montaż rolet

 Typ T 11-13 , T 21-23 , T 31-33

 

 

Rodzaje uchwytów mocujących

 

Standard
uchwyt sufitowy /ścienny
stal nierdzewna nie lakierowany.
Opcja dostępna za dopłatą
lakierowany na biało
Opcje za dopłatą
Uchwyt sufitowy /ścienny płaski
stal nierdzewna nie lakierowany.
Opcja dostępna za dopłatą
lakierowany na biało.
Opcje za dopłatą
Uchwyt sufitowy ze śrubką
kolor szary lub biały
Opcje za dopłatą
Wysięgniki ścienne – łączone z dowolnym rodzajem uchwytów sufitowych – regulowany wysięg 60-108,
108-156, 156-204 mm stal ocynkowana – nie lakierowany lub lakierowany na biało
Opcje za dopłatą
Kątownik ścienny 33 mm z uchwytem ze śrubką kolor szary lub biały

 

Rozmieszczenie uchwytów montażowych

UWAGA: Roleta po zamontowaniu musi być dokładnie wypoziomowana, gdyż w przeciwnym przypadku materiał będzie się krzywo nawijał na rurę nawojową.

 

Opcje montażu

A) Montaż do ściany

Profil nośny Kaseta okrągła Kaseta prostokątna
- kątowniki ścienne 33 mm

 

B) Montaż do sufitu

Profil nośny Kaseta okrągła Kaseta prostokątna - kątowniki ścienne 33 mm

 

Ustalanie maksymalnego rozwinięcia rolety Typ T 11-13

W celu ustalenia maksymalnej długości rolety należy ją rozwinąć pociągając za łańcuszek napędowy, a następnie na łańcuszek wcisnąć stoper blokujący, powyżej pierwszego koralika wystającego z kółka napędowego lub kasety od czoła rolety.

UWAGA: Maksymalne rozwinięcie rolety nie może przekraczać podanego wymiaru zamówieniowego.

Jeżeli roleta wyposażona jest w linki boczne albo prowadnice lub jest montowana bezpośrednio na oknie za pomocą uchwytów zaciskowych należy zastosować się do osobnej instrukcji “Linki, prowadnice, uchwyty zaciskowe”

 

Obsługa rolety Typ T 21-23

Roletę obsługuje się poprzez pociągnięcie sznurka na listwie dolnej. W celu zablokowania rolety w żądanym położeniu należy zatrzymać roletę i puścić sznurek obsługowy przy zablokowanej sprężynie tj. w momencie gdy poczujemy że sprężyna nie ciągnie materiału ku górze. Aby roletę odblokować należy delikatnie pociągnąć sznurek obsługowy ku dołowi, a następnie, gdy poczujemy że sprężyna ciągnie materiał ku górze – przytrzymując sznurek obsługowy ,pozwolić materiałowi samoczynnie zwinąć się na rurę.

UWAGA: Nigdy nie należy puszczać sznurka obsługowego przed zablokowaniem się mechanizmu sprężynowego, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu !

 

Montaż zaczepów bocznych rolety Typ T 31-33

Montaż zaczepów bocznych rozpoczynamy od ustalenia ich położenia i rozmieszczenia ich w żądanych miejscach licujących z krawędzią rolety, po jednej dowolnie wybranej stronie rolety. Po ich przymocowaniu – rozwijając roletę w każde wybrane uprzednio położenie , odznaczamy umiejscowienie zaczepu przeciwległego , uważając na to by tkanina była równomiernie naprężona po obu jej stronach, a następnie mocujemy je w tak oznaczonych punktach.

UWAGA: Maksymalne rozwinięcie rolety nie może przekraczać podanego wymiaru zamówieniowego. 

Roletę zwijamy i rozwijamy trzymając ją za uchwyt na dolnej listwie. W celu zablokowania jej należy listwę dolną wpiąć w zaczepy boczne.

UWAGA: Nigdy nie należy puszczać uchwytu obsługowego przed zablokowaniem mechanizmu sprężynowego poprzez wpięcie listwy dolnej w zaczepy boczne, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu ! Należy uważać aby przy zwijaniu roleta była zawsze prosto prowadzona , gdyż w przeciwnym przypadku może dojść do zagięcia krawędzi materiału i w konsekwencji jego strzępienia !

Jeżeli roleta wyposażona jest w prowadnice boczne należy zastosować się do osobnej instrukcji “Linki, prowadnice, uchwyty zaciskowe”