ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Montaż – dodatki

I. Linki boczne

Rolety typ T 10 – T 13 z bocznymi linkami prowadzącymi materiał, są przygotowane z ok.10 cm nadmiarem długości linek. Linki boczne należy montować równolegle do siebie zachowując odległości pomiędzy nimi i od tylnej krawędzi rolety, ustalone przez zamontowaną wcześniej roletę.

 

1. – kątownik montażowy
2. – mocowanie linki
3. – pierścień
4. – osłonka

 

Na żądanej wysokości zamontować kątownik montażowy a następnie przykręcić do niego mocowanie linki. Na linkę od dołu nasunąć osłonkę a potem pierścień, który przykręcamy na żądanej wysokości tak aby linka po wpięciu w mocowanie dolne była lekko naprężona – nadmiar linki odciąć a następnie wsunąć pierścień z linką w wycięcie mocowania dolnego i nasunąć na nie osłonkę. W przypadku montażu linki przy samej podłodze bądź parapecie można zrezygnować z użycia kątownika montażowego i przykręcić mocowanie linki bezpośrednio do podłoża.

W przypadku montażu rolety bezpośrednio na ramie okiennej na uchwytach zaciskowych należy zastosować się do dalszej części instrukcji “Uchwyty zaciskowe”.

 

II. Prowadnice boczne dzielone

 

Prowadnice boczne w roletach typ T 12 – T 13 należy montować pionowo, równolegle do siebie, licując je z krawędziami rolety, zachowując odległości pomiędzy nimi i od tylnej krawędzi ustalone przez zamontowaną wcześniej roletę. Przy roletach typ T 32 – T 33 kąt pochylenia prowadnic wynika z kąta pochylenia połaci na której montowana jest roleta.

 

 

Prowadnica dwuczęściowa składa się z profilu bazowego i maskującego. Profil bazowy z zamontowanym zakończeniem dolnym należy wsunąć w łącznik górny umieszczony w kasecie i dosunąć go maksymalnie do góry, a następnie przykręcić go boczną lub tylną ścianką do podłoża. Na tak przykręcony profil bazowy nakładamy profil maskujący i poprzez dokręcenie łączników kluczem imbusowym, łączymy je ze sobą.

 

 

III. Prowadnice boczne “U”

 

Prowadnice boczne typu “U” mogą być mocowane czołowo lub bocznie. W przypadku montażu do ramy okiennej mamy wybór pomiędzy przykręcaniem prowadnic za pomocą wkrętów mocujących a przyklejeniem za pomocą dwustronnej taśmy montażowej. Należy jednak zawsze pamiętać, że stosując klejenie prowadnic dwustronną taśmą montażową, trzeba uprzednio właściwie przygotować podłoże tj. odczyścić je z tłuszczu i innych zabrudzeń, stosując ogólnodostępne preparaty takie jak denaturat lub benzyna ekstrakcyjna.

UWAGA: Klejenie prowadnic nie jest mocowaniem trwałym, w niektórych przypadkach mogą one ulec odklejeniu – należy wtedy bezwzględnie przykręcić ją za pomocą wkrętów mocujących.

Rozmieszczenie otworów oraz sposób ich wiercenia i montażu

 

 

Wiercenie prowadnic przymocowaniu bocznym

 

 

IV. Uchwyty zaciskowe

 

 

Uchwyty zaciskowe służą do bezinwazyjnego montażu rolet typ T 10 – T 33 bezpośrednio na ramie okiennej. Uchwyty należy założyć na górną krawędź okna a następnie zacisnąć je dokręcając śrubkę kluczem imbusowym.

 

 

Uchwyty do T 10 – T 20 – T 30

 

 

Uchwyty do T 11 – 13, T 21 – 23, T 31 – 33
UWAGA: Dystans stosować do rolet w kasecie prostokątnej T 13, T 23, T 33

Montaż linek bocznych

1. – mocowanie dolne
2. – pierścień
3. – osłonka

 

Na żądanej wysokości przykręcić pierścień tak aby linka po wpięciu w mocowanie dolne była lekko naprężona – nadmiar linki odciąć a następnie wsunąć pierścień z linką w wycięcie mocowania dolnego i nasunąć na nie osłonkę.