ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Napędy do wertikali – instrukcja podłączenia elektrycznego

Podłączenie elektryczne pojedynczych wertikali sprowadza się do wciśnięcia w odpowiednie gniazda silnika, końcówek (wtyków) przewodów sterujących od elementów sterowania i zasilających od zasilacza. Podłączenie zasilania 230 V należy zlecić osobie z odpowiednimi uprawnieniami, z wyjątkiem przypadku gdy stosowany jest zasilacz standardowy, który poprzez fabrycznie wykonaną wtyczkę podłączamy do gniazda sieciowego.

Opcje sterowania i zasilania wertikali z napędem elektrycznym

 

Sterowanie przełącznikiem klawiszowym – zasilacz szynowy lub standardowy (K)

 

Przy zastosowaniu przełącznika z wtykiem należy zastosować przewód sterujący o odpowiedniej długości z gniazdem i wtykiem. Przy zastosowaniu przełącznika z zaciskami śrubowymi należy zastosować przewód sterujący z 1 wtykiem, który jest podłączony do gniazda silnika – natomiast na przełączniku należy podłączyć przewód odpowiednimi kolorami żył do odpowiednich zacisków – wg opisu umieszczonego w “Danych technicznych“: Przełącznik klawiszowy natynkowy i Przewód z 1 wtykiem.

 

Sterowanie nadajnikiem podczerwieni współpracującym z odbiornikiem – zasilacz szynowy lub standardowy (K)

 

Odbiornik podłączamy bezpośrednio do gniazda w silniku, lub w przypadku gdy istnieje taka konieczność (niedostateczny zasięg nadajnika podczerwieni) – poprzez przewód sterujący z gniazdem i wtykiem.

 

Sterowanie przełącznikiem klawiszowym zespolonym z zasilaczem

 

Przewód sterujący z 1 wtykiem o odpowiedniej długości, jest podłączany do odpowiedniego gniazda silnika – natomiast na przełączniku należy podłączyć przewód odpowiednimi kolorami żył do odpowiednich zacisków – wg opisu umieszczonego w “Danych technicznych“: Przełącznik klawiszowy zespolony z zasilaczem podtynkowy i Przewód z 1 wtykiem.