ŻALUZJE

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...

Piękne i niezawodne żaluzje renomowanej firmy. Oszałamiająca ilość wzorów i kolorów. Niezawodne mechanizmy i rodzaje mocowania...
Żaluzje drewniane, bambusowe i aluminiowe łączą funkcję użytkową ( ochrona przed słońcem ) z dekoracyjną nadając pomieszczeniom styl i charakter. Bogata gama kolorystyczna lameli typu BASSWOOD (drewno naturalnie barwione), laminowanych (drewno naturalnie laminowane tworzywem) BAMBUSOWYCH oraz ALUMINIOWYCH pozwala na dowolną aranżację wnętrza i kolorystyczne dopasowanie do istniejących elementów wystroju.

ROLETY

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność...

Rolety to najpopularniejsza forma dekoracyjnej ochrony przed słońcem. Ich zaletami są prostota i sprawdzona długowieczność. Wybór różnorodnych materiałów od jednobarwnych po wzorzyste, zaciemniających, transparentnych lub ażurowych pozwala stworzyć dowolne aranżacje.

PLISY

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien...

Żaluzje plisse dzięki różnorodności form i szerokiej gamie rozwiązań zapewniają możliwość zastosowania ich do prawie wszystkich okien standardowych, dachowych, świetlików i ogrodów zimowych. Możliwość wykonania różnorodnych form, takich jak: trójkąty, trapezy czy też półkola, pozwalają przesłonić i udekorować najróżniejsze kształty okien, występujące zarówno w nowoczesnej jak i stylowej stolarce budowlanej.

WERTIKALE

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełnią rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału...

Żaluzje pionowe ( wertikale ) pełni rolę nowoczesnych zasłon . Są wygodną formą ich zastępowania dzięki funkcji obracania pionowych pasów materiału oraz możliwości regulacji dopływu światła. Wertikale zdobyły sobie uznanie jako wygodne rozwiązanie do zastosowania we wszystkich rodzajach budownictwa. Możliwości wykonania różnych form od prostokątnych, poprzez trapezowe (ze skośną szyną górną) do giętych – łukowych, czynią je jeszcze bardziej uniwersalnymi.

Napędy do rolet – Instrukcja ustawiania położeń krańcowych silnika roletowego

1) W celu ustalenia położeń krańcowych silnika roletowego – ustalenia maksymalnego wysunięcia materiału i górnej pozycji zatrzymania rolety, należy po podłączeniu zasilania nacisnąć równocześnie dwa przyciski służące do obsługi rolety znajdujące się na nadajniku podczerwieni – pilocie (rys.1 – przyciski 2 i 3) lub na przełączniku klawiszowym (rys. 2 – przyciski 1 i 2) i przytrzymać je równocześnie przez ok. 4 s, aż do wydania przez silnik krótkiego przerywanego sygnału dźwiękowego, po czym należy puścić oba przyciski.

 

Rys.1 Nadajnik

 

Rys.2 Przełącznik klawiszowy

 

 

2) Następnie naciskamy przycisk rozwijania rolety (klawisz 2 na pilocie lub 1 na przełączniku) i rozwijamy ją do żądanego położenia. Ponownie naciskamy równocześnie oba przyciski dół i góra i przytrzymujemy je przez ok. 4 s, aż silnik wyda dwa krótkie przerywane dźwięki, a następnie  je zwalniamy.

3) Naciskamy przycisk zwijania rolety (klawisz3 na pilocie lub klawisz 2 na przełączniku) i zwijamy roletę do górnego położenia. Należy pamiętać, aby w przypadku rolet w kasetach listwa obciążająca rolety w górnym położeniu nie dociskała się do kasety (powinna wisieć luźno i odstawać od niej na ok. 5 mm). Po ustaleniu górnego położenia rolety, naciskamy równocześnie oba przyciski dół i góra i przytrzymujemy je przez ok. 4 s, aż silnik wyda trzy przerywane dźwięki, po czym nie puszczamy ich przez następne ok. 10 s, aż do czasu wydania przez silnik czterech przerywanych sygnałów. W tym momencie programowanie położeń krańcowych rolety jest zakończone – roleta będzie się rozwijać i zwijać tylko pomiędzy tymi ustalonymi położeniami.

Aby ponownie przeprowadzić ustalanie położeń krańcowych należy rozpocząć programowanie silnika od punktu 1, z tym że czas początkowego przytrzymania obu przycisków wynosi ok. 60 s.